خانه / خبر ها / پیام حضرت آیت الله حاج شیخ محمدجواد فاضل لنکرانی(دامت برکاته) بمناسبت ایام فاطمیه خطاب به مردم باغ خواص ورامین

پیام حضرت آیت الله حاج شیخ محمدجواد فاضل لنکرانی(دامت برکاته) بمناسبت ایام فاطمیه خطاب به مردم باغ خواص ورامین

بسمه تعالی

متن پیام حضرت آیت الله حاج شیخ محمدجواد فاضل لنکرانی(دامت برکاته) بمناسبت ایام فاطمیه و پنجمین سالگرد ارتحال مرجع عالیقدرحضرت آیت الله العظمی فاضل لنکرانی (رحمه الله علیه)که فایل صوتی ایشان در شب شام غریبان و در مراسم تشییع نمادین حضرت زهرا(سلام الله علیها) در باغ خواص ورامین پخش و عزاداران یاد وخاطره مرجع فقیدشان را گرامی داشتند.

خدمت مردم متدین و عزیز؛ عرض سلام دارم.

امیدوارم که عزاداریهایی که در این روزها برای فاطمه زهرا(سلام الله علیها) داشتید، همه مورد قبول خداوند تبارک وتعالی قرار گیرد و ذخیره‌‌ای برای قیامت شما باشد إن شاء الله.

هر چه نسبت به فاطمه زهرا(سلام الله علیها) فکر کنیم کم فکر کرده‌‌ایم و هر چه عرض ادب کنیم، کم عرض ادب کرده‌‌ایم و هر چه عزاداری کنیم و هر چه در فضیلت وی بگوییم هنوز و تا قیامت نخواهیم توانست و هیچ کس غیر از امام زمان(عجل الله فرجه الشریف) نمی‌‌تواند عمق مصائب آن حضرت را درک کند و ابعاد فضایل آن حضرت را تصور کند.ما باید توجه کنیم که اگر بخواهیم خداوند تبارک وتعالی را بیشتر بشناسیم و تقرب به خدا پیدا کنیم باید از طریق آنهایی باشد که مقرَّب به خدا هستند، از این طریق وارد شویم.

فاطمه زهرا(سلام الله علیها) مقرب‌ترین زن در پیشگاه خداوند تبارک وتعالی است، همینکه همه ما شما می‌‌دانیم که رضایت خداوند منوط به رضایت فاطمه زهرا( سلام الله علیها) است.
سعی کنیم در زندگی خودمان رضایت آن حضرت را تحصیل کنیم، در همه کارها ببینیم رضایت آن حضرت در چیست، تا از این طریق رضایت حضرت حق تعالی را تحصیل کنیم.
مراجع بزرگ ما؛ مخصوصا مرجع بزرگ حضرت آیت الله فاضل لنکرانی(رضوان الله تعالی علیه) به دنبال این بودند که عزاداری حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) یک شِبه عاشورای دومی شود، و بحمدالله امروز بعد از گذشت پنج سال از ارتحال این مرجع بزرگ می‌‌بینیم که کشور در چنین روزی رنگ عزا به خود می‌‌گیرد و دستجات و مجالس عزاداری به صورت گسترده است و اینکه شما مردم عزیز هم در این شبها برای آن بانوی بزرگ اسلام عزاداری کردید، قطعا بدانید که نزد پیامبراکرم(ص) و امام زمان(عجل الله فرجه) اجر بسیار زیادی دارید.
سعی کنید هر سال این مراسم را گسترده‌‌تر کنید و من به سهم ناچیز خودم از شما مردم عزیز، از روحانیت محترم، ائمه جمعه و جماعات، خاصه امام جمعه محترم ورامین که امسال نیز مانند سالهای گذشته تشییع نمادین را برگزار کردند، تقدیر و تشکر می‌‌کنم و بدانیم و بدانید که هر چه برای دخت پیامبر گرامی اسلام(ص) قدم برداریم این ذخیره‌‌ی بسیار بسیار بزرگی برای قیامت خواهد بود.
امیدوارم که در دنیا مورد عنایت ایشان قرار بگیریم و در آخرت نیز مورد شفاعت آن حضرت واقع شویم.

 إن شاء الله

منبع : http://www.fazellankarani.com/persian/news/5500/

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*