خانه / زندگینامه شهدا / اولین شهید مدافع حرم روستای باغخواص، شهید سید علی حسینی درگلزارشهدای امامزاده سجاد(ع) باغخواص به خاک سپرده شد.

اولین شهید مدافع حرم روستای باغخواص، شهید سید علی حسینی درگلزارشهدای امامزاده سجاد(ع) باغخواص به خاک سپرده شد.

پیکر پاک چهل و هشتمین شهید مدافع حرم ورامین و

با حضور جمع کثیری از مردم قدرشناس و همیشه در صحنه این شهرستان درباغخواص تشییع و به خاک سپرده شد.

 

⚜️به بهانه بدرقه مسافر کربلا ؛ #شهید «سید علی حسینی»

 

از شام بلا شهید آوردند!

بار دیگر فضا معطر شده است؛ عطرآگین به رایحه خوش شهادت، بوی خوش گلی از بوستان مردانگی و گذشت همه جا را در بر گرفته، همگان چشم‌ انتظار بدرقه یکی از نمادهای بی‌بدیل شجاعت در دایره قدسیان و فرشتگانند.

مادری اسپند آماده می‌کند و پدری تن پوش سیاه برتن. نوجوانان و جوانان بیرق عزا به دست گرفته و سربند «یازینب» بر پیشانی بسته‌اند.

امروز، یکی از ماندگارترین روزهای تاریخ منطقه‌مان است؛ روزی که یادآور بدرقه کبوتران خونین‌بال دفاع مقدس در سال‌های حماسه و از خودگذشتگی است.

آن حماسه‌سازان دفاع مقدس! و این سرو قامتان مدافع حرم! هر دو بر سر یک مقصود و آرمان جانانه پیکار کرده و می کنند. هدف یکی بوده و هست، جان دادن برای عزت و سربلندی و پاسداری از حریم ولایت!

قطعه قطعه شدن برای جاودانگی در طریق آزادگی و لبیک به ندای «هل من ناصر ینصرونی» حسین زمان!

چه زیبا کوچ کرده و می‌کنند از قفس محدودکننده و تنگ دنیا! و چه دلربا می‌شوند آن زمانی که همچون پرنده‌ تیزپایی از کهکشان‌های مادی گذر کرده و به درگاه حضرت دوست عاشقانه پرواز می‌کنند.

سیدعلی و سیدعلی‌ها! رفته و می‌روند تا آرمان‌های حسینی جاودان بماند.

یکی سر می‌دهد؛ همچون حسین (ع) و دیگری اسیر می‌شود همچون اسرای کربلا!

دختری همچون رقیه(س) در حسرت نگاه و نوازش دوباره پدر می‌ماند و با او نجوای عاشقانه می‌کند و پسری همچون علی‌اصغر (ع) در آرزوی جرعه آبی از چشمه بی‌پایان عطوفت پدر می‌ماند.

همسری رخت ماتم می‌پوشد و همچون زینب (س) صبوری می‌کند و پدر و مادری که سنگریزه‌های مزار فرزندشان تسکین‌دهنده هرروز و شب فراغ ماندگار پاره تنشان می‌شود.

آری! امروز  سیدعلی با افتخار می‌آید! او از پی جانانه ستیز کردن با یزیدیان زمان می‌آید و نجوای «یا زینب، زینب» او نوای ماندگار و طنین‌انداز همیشه جاودان وطن می‌شود.

بله! از شام بلا شهید آوردند / با شور و نوا شهید آوردند

✍️به قلم آقای محمد تاجیک

کانال خبری باغخواص baghekhas@

http://instagram.com/baghekhasاینستاگرام

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*