خانه / خبر ها / مراسم جشن انقلاب در مسجد جامع حضرت بقیه ا… (عج ) روستای باغخواص برگزار شد

مراسم جشن انقلاب در مسجد جامع حضرت بقیه ا… (عج ) روستای باغخواص برگزار شد

Bبه گزارش وب سایت خبری باغخواص مراسم گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید صالح یاسینی ریس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان تهران ،حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین ، مهندس خوانساری فرماندارشهرستان ورامین ، فرامرز تاجیک معاون سیاسی فرمانداری ورامین ،مصطفی حیدری بخشدار مرکزی ورامین ودیگر مسئولین شهرستان ،خانواده معظم شهداء ، بسیجیان واهالی واعضای شوراهای اسلامی باغخواص ، علی آباد وحسین آباد در مسجد جامع حضرت بقیه الله (عج) باغخواص برگزار شد.

به گزارش وب سایت خبری باغخواص همزمان با سی و هفتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران  و در چهارمین روز از ایام ا… دهه فجر مراسم شهرستانی ستاد دهه فجر شهرستان ورامین باسخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید صالح یاسینی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان تهران درمسجدجامع بقیه ا… باغخواص برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌صالح یاسینی در این مراسم ضمن تبریک سی و هفتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: خدا را شاکریم که در عهدی نفس می‌کشیم که فضای ایران معطر به عطر اسلام و ائمه اطهار (ع)‌ است.

وی با بیان این‌که بیش از نیم قرن از کاشته شدن بذر انقلاب اسلامی می‌گذرد، گفت: از سال ۴۲ انقلاب اسلامی با سخنان آتشین امام خمینی (ره) ایران ما رنگ و بوی انقلابی گرفت.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان تهران افزود: انقلاب اسلامی از سال ۴۲ مانند آتش زیر خاکستر مسیر خود را ادامه داد تا در سال ۵۶ با شهادت حاج مصطفی خمینی پسر برومند امام خمینی (ره) و توهین روزنامه اطلاعات آتش انقلاب شعله‌ور شد.

وی بیان داشت: با حرکت توفنده ملت و با سرنگونی رژیم پهلوی ابن انقلاب در ۲۲ بهمن ۵۷ به پیروزی رسید اما از آن روز تا به امروز که ۳۷ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد هر روز دشمنان دشمنی‌های جدیدی با انقلاب کردند.

‌یاسینی عنوان کرد: از همان ابتدا شاه دوست‌ها و تفاله‌های رژیم پهلوی جدول زمان‌بندی برای شکست انقلاب داده بودند.

وی افزود: ترور انسان‌های بی‌گناه، زیاده‌خواهی‌های افرادی که از انقلاب سهم می‌خواستند و خانه‌های تیمی از جمله دشمنی‌ها با این انقلاب و ملت بود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان تهران در ادامه خاطرنشان کرد: اعلان جنگ مسلحانه کردند، ترور انسان‌های بی‌گناه کمترین کار آن‌ها بود، بیگانه‌ها هم بیکار نبودند سفارت آمریکا را لانه جاسوسی کردند.

وی بیان داشت: اما امام خمینی (ره) و انقلاب در برابر این توطئه‌ها و نقشه‌های شوم تسلیم نشدند.

حجت‌الاسلام یاسینی ادامه داد: بیش از ۹۸ درصد ملت ایران به جمهوری اسلامی رای آری دادند.

به‌طور میانگین هر سال یک انتخابات در ایران برگزار شد

وی ایران را مظهر مردم‌سالاری دینی دانست و تاکید کرد: در طول تاریخ انقلاب اسلامی ایران به‌طور میانگین هر سال یک انتخابات داشتیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان تهران گفت: اما هم دشمن خارجی و هم داخلی در طول این سالیان از دشمنی دست بر نداشتند.

وی با اشاره به تحمیل جنگ بر ملت ایران از سوی دشمنان اسلام و انقلاب عنوان کرد: خسارت‌های مادی و انسانی جنگ بی‌سابقه است، بهترین نیروهای این عصر و زمان را از ما گرفتند، جنگ نابرابری که بر ملت ایران تحمیل کردند.

‌یاسینی افزود: این‌که می‌گوییم جنگ نابرابر واقعاً جنگ تحمیلی جنگ نابرابری بود، سربازان اسلام در هشت سال دفاع مقدس از ۳۷ کشور اسیر گرفته گرفتند و این نشان از کمک و همکاری کشورهای مختلف به رژیم بعث در دوران دفاع مقدس بود.

وی با اشاره به تاریخ انقلاب اسلامی عنوان کرد: کودتاهای قبل از جنگ و در حین جنگ گذشت، بعد از جنگ دولت‌ها روی کار آمدند، هرکدام مشکلاتی داشتند و خدماتی هم انجام دادند.

با فتنه ۸۸ به‌دنبال راه‌اندازی انقلاب مخملی در ایران بودند

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان تهران با اشاره به فتنه ۸۸ گفت: دشمنان اسلام و انقلاب در سال ۸۸ آن فتنه را به راه انداختند و در پی راه‌اندازی انقلاب مخملی بودند و هشت ماه به فتنه ادامه دادند اما شکست خوردند.

وی ادامه داد: امروز انقلاب اسلامی درخت تنومندی شده ‌که شاخ و برگ آن در اروپا و آمریکا دیده می‌شود.

وی گفت: وقتی رئیس جمهور ونزوئلا به ایران می‌آید و خدمت رهبر معظم انقلاب می‌رود و می‌گوید “می‌خواهم از شما حرف بشنوم”، نشان از این دارد که پیام انقلاب اسلامی به جهان صادر شده ‌و جهانیان تشنه شنیدن تفکر نهضت اسلامی هستند.

دراین مراسم همچنین از حمید معماری دهیار باغخواص که درسطح استان تهران به عنوان دهیار نمونه انتخاب شده بود تجلیل شد.

همچنین دربعدازظهر پنج شنبه که روز انقلاب اسلامی ایمان،جهاد وشهادت نامگذاری شده بود مزار شهدای دهستان باغخواص درگلزار شهدای بهشت سجاد (ع) باغخواص باحضور خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و امت حزب‌الله گلباران و عطرافشانی شد.

درحاشیه این مراسم نورافشانی توسط پایگاه بسیج ابوذر باغخواص انجام شد .همچنین حضور تعدادی از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی دراین مراسم به چشم می خورد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*