خانه / زندگینامه شهدا / دیدار فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران با خانواده شهیدان منصور تاجیک و پیروز کمال زاده

دیدار فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران با خانواده شهیدان منصور تاجیک و پیروز کمال زاده

به گزارش وب سایت خبری باغخواص به نقل از وارنا نیوز فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران ،جانشین فرماندهی و معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران و جمعی دیگر از مسئولان انتظامی به مناسبت گرامیداشت هفته ناجا با خانواده دو شهید دفاع مقدس در ورامین دیدار کردند.

همزمان با اولین روز از هفته ناجا با عنوان اقتدار و انضباط اجتماعی پلیس ، سرهنگ عبدالرضا ناظری فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران در این دیدار که با خانواده شهید منصور تاجیک و پیروز کمال زاده برگزار شد با تبریک هفته ناجا و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و تسلیت شهادت جمعی از هموطنان در مراسم حج گفت: هم اکنون در سایه پاسداشت خون شهدا مراسم گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد هفته ناجا برگزار می شود

سرهنگ عبدالرضا ناظری افزود: خانواده شهدا به عنوان ولی نعمتان ملت محسوب شده و دارای جایگاه رفیعی در بین مردم هستند.

وی اضافه کرد: شهدا در راه ارزش های انقلاب اسلامی از جان شیرین خود گذشتند و آن را در راه اسلام و نظام فدا کردند و امروز بر همه ما فرض است که این خونها را پاس بداریم و از خانواده معظم آنها تجلیل و تکریم کنیم.

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران گفت: از خانواده شهدا می خواهیم که سربازان این مرز و بوم را برای انجام بهتر وظایف خود و نیز تبعیت از رهبری دعا کنند.

گفتنی است شهید بزرگوار پیروز کمالزاده در سال ۱۳۳۷در تهران متولد شدو در سنین جوانی در شهرک کمالشهر کرج (روستای کمال آباد سابق)مشغول درس شد. او پس از گذراندن دوران تحصیل به خدمت سربازی رفت. در ابتدا در یک پادگان در ایوانکی مشغول به خدمت شد.

شهید پس از مدتی به پاسگاه باغخواص منتقل شد ودر همین دوران بود که با خانواده شهید منصور تاجیک آشنا شدو به دامادی این خانواده در آمد.

شهید پس از دوران خدمت در کارخانه آجر ثبات قرچک به عنوان مسئول قسمت برق به طور موقت مشغول به فعالیت شد . در همین دوران بود که که مقام معظم رهبری که در آن زمان رئیس شورای عالی دفاع بودند،به علت کمبود نیرو در جبهه، سربازهای مقتضی سال۵۶را فراخواندند و پیروز که تازه سه ماه از ازدواجش گذشته بود جز اولین نفراتی بود که خود را معرفی کرد. این در حالی بود که تازه سه ماه از ازدواجش گذشته بود  و پس از ۶ماه در تپه های الله اکبر در منطقه گرم خوزستان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به قلب ایشان  در را ه بیمارستان به شهادت رسیدند  و در قطعه ۲۴بهشت زهرا(س)در کنار قبر سردار شهید مصطفی چمران ((همرزمش ))به خاک سپرده شد.چهل روز پس از شهادت پیروز کمالزاده فرزندش به دنیا آمد و اسم او را هم نام پدرش نهادند.

شهید منصور تاجیک نیز در سال ۱۳۴۴ در روستای باغخواص در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد او پس از گذران دوران کودکی‌ مشغول به تحصیل شد.

بعد از شهادت داماد خانواده(شهید پیروز کمالزاده) شدت فعالیتهای او چند برابر شد و تصمیم به حضور در جبهه گرفت. به همین خاطر درس را تا سوم راهنمایی بیشتر ادامه نداد و درس را رها کرده و عازم جبهه شد. البته در ابتدا خانواده چون داغدار بودند و داماد خانواده تازه شهید شده بود با رفتن او مخالفت کردند اما اوج علاقه او به شرکت در جبهه موجب شد شهید به بهانه استخدام در کارخانه قند از مادر خود رضایت نامه بگیرد و با وجود سن کمش از طرف کمیته عازم جبهه های جنگ شود.

شهید در مهرماه سال ۱۳۶۰ به منطقه جوان رود تپه بمو اعزام شد به دلیل خطر بسیار زیادی که درمنطقه وجود داشت خیلی ها بازگشتند اما منصور قریب به یک سال در آنجا ماند و در خیلی از شناسایی ها شرکت فعال داشت او در طول مدت حضور خود در جبهه مسئول اطلاعات منطقه جوان رود و سپس مسئول یکی از محورهای اطلاعاتی شد.

شهید منصور تاجیک چهارماه قبل از شهادت به مرخصی نیامد خانواده مرتب خواب شهادت او را می‌دیدند به همین خاطر چند نفر از اعضای خانواده برای کسب خبر از منصور عازم مناطق جنگی شدند و درهمانجا از شهادت او باخبر گشتند . در زمان شناسایی پای یکی از همراهان شهید بر روی مین رفته بود و انفجار مین موجب شهادت منصور و دو تن از همراهانش شد. با انفجار مین دشمن از حضور آنها مطلع گشت و تمام محوطه را زیر آتش سنگین خود گرفت دیگر دوستان شهید برای اینکه اطلاعات همراه او به دست دشمن نیافتد پاهای او را با چفیه بستند و تا منطقه خودی بر روی زمین کشیدند محل شهادت او به علت حماسه‌ها و رشادتهای شهید و اینکه آخرین شناسایی را او در آن محل انجام داده بود در نقشه‌های محلی به نام باغ منصور شناخته شد.

اولین شهید پایگاه امام سجاد علیه السلام در ساعت ۲۴ شب جمعه مورخ ۶۱/۷/۱۵ به شهادت رسید و در صبح روز یکشنبه در روستای باغخواص تشییع و پیکر مطهرش به خاک سپرده شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*