خانه / مذهبی / مستندآیین عزاداری باغخواص ورامین از شبکه ۲ سیما پخش شد

مستندآیین عزاداری باغخواص ورامین از شبکه ۲ سیما پخش شد

مستند «عزای عشق» که مروری بر آیین عزاداری روستای باغخواص ورامین دارد، چهارشنبه شب پانزدهم آبان ماه ۱۳۹۲ همزمان با دوم محرم الحرام ۱۴۳۵از شبکه دو سیما پخش شد.

به گزارش وب سایت خبری باغخواص مستند «عزای عشق» که مروری بر آیین عزاداری روستای باغخواص ورامین دارد، چهارشنبه شب از شبکه دو سیما پخش شدوهمچنین پنج شنبه بعدازظهر تکرار آن پخش شد.

این مستند به روایت و تاریخچه آیین‌های سوگواری و عزاداری این روستا در ماه محرم که قدمتی بیش از یک قرن دارد می‌پردازد .

((باغخواص)) از توابع بخش مرکزی شهرستان ورامین است که دارای پیشینه مذهبی، تاریخی و فرهنگی است، وجود روحانیت و علمای دین از گذشته دور در این منطقه، عزاداری مردم را با شور و شعور همراه ساخته که در این مستند سعی شده به این دو وجه مهم نیز پرداخته شود.

هادی رحیمی که تله فیلم‌های «حج پاکان» و «خواستن» را در کارنامه خود دارد این مستند را کارگردانی و داریوش باباییان با همکاری هیئت امنای مسجد بقیه‌الله (عج) باغخواص تهیه کنندگی این کار را بر عهده داشته‌اند.

لازم به ذکراست که این مستند درسال۱۳۹۰ تصویربرداری شده بود ودرزمان پخش تعدادی از عزیزانی که دراین مستند بودند الان دربین مانیستند افرادی همچون مرحومان حاج ولی اله تاجیک،حاج محمداسماعیل تاجیک اسماعیلی،کربلایی علی اکبرابوالحسنی (علی قصاب) ، ذاکراهل بیت امیر رحمتی و… روحشان شاد

لینک دانلود مستند عزاداری باغخواص بافرمت۳gp

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*