خانه / خبر ها / ثبت نام داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز شد

ثبت نام داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز شد

entekhabat-varamin-5به گزارش وب سایت خبری باغخواص به نقل از کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان ورامین جلیلی معاون فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان ورامین در خصوص آغاز ثبت نام داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در حوزه انتخابیه شهرستان ورامین  گفت: برابر ماده ۴۵ قانون انتخابات و بر اساس برنامه زمانبندی چهارمین دوره شورهای اسلامی از آغازین ساعات روز ۲۶ فروردین ماه عملیات ثبت نام از داوطلبین در این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز شد.

وی افزود: همزمان با فرمانداری در بخش های تابعه کار ثبت نام داوطلبین جهت انتخابات شوراهای روستا نیز آغاز شده است.

جلیلی ادامه داد: همانطور که مردم شریف مستحضر هستند بر طبق قانون پس از تشکیل هیات اجرایی انتخابات، کار ثبت نام از کاندیداتورها آغاز شده و به مدت یک هفته کاری یعنی تا پایان وقت اداری ۹۲/۲/۱ فرصت ثبت نام برای مراجعین در نظر گرفته شده است.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان ورامین اظهار داشت: شرایط داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بصورت رسمی آگهی شده و باید به این نکته اشاره ای داشته باشیم که جهت سهولت و سرعت بیشتر جهت ثبت نام داوطلبین دفاتر پیشخوان در سطح شهرستان آماده ثبت نام مراجعین می باشند.

وی افزود: علاقه مندان حضور در این عرصه استحضار داشته باشند که در این دوره از انتخابات شوراها مبحث موطن برای داوطلبین ضرورت ندارد.

جلیلی ادامه داد: پیش از این نامزدها باید ساکن همان شهر یا روستا بوده که بر اساس قانون جدید که مربوط به چهارمین دوره انتخابات شوراها می باشد این قید برداشته شده و داوطلبین می توانند در حوزه غیر موطن خویش نامزد شوند. با این شرط که پس از کسب رای و ورود به شورا باید در همان شهر و یا روستا اسکان پیدا کنند.

یک نظر

  1. مردان و زنان مومن، خوش فکر و دلسوز برای عمران و آبادانی روستایتان کاندیدا شوید. باغ خواص با وجود تاریخ کهنی که دارد در مقایسه با روستاهای دیگر طی سالهای گذشته خیلی خیلی پس رفت داشته است. همت کنید باغ خواص را نجات دهید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*