خانه / خبر ها / عشق به اهل بیت از ویژگی‌های ممتاز استاد منذر بود

عشق به اهل بیت از ویژگی‌های ممتاز استاد منذر بود

امام جمعه موقت ورامین گفت: عشق به اهل بیت از ویژگی‌های ممتاز استاد منذر بود .

به گزارش وب سایت خبری باغخواص به نقل از monzerاسوه خدمت  حجت‌الاسلام والمسلمین محمودی به مناسبت نخستین سالگرد مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین علی ابوالحسنی (منذر) اظهار داشت: ایشان متولد یکی از مناطق ورامین به نام “باغ‌خواص” است که قدمت و سابقه زیادی در پرورش روحانیون و عناصر برجسته علمی داشته است.

وی در ادامه استاد منذر را روحانی فاضل، تحصیل کرده ، محقق و پژوهشگر در مسائل دینی، خصوصا مباحث تاریخی دانست و یادآور شد: وی توان علمی خود را مخلصانه در اختیار دیگران قرار می‌داد و در حقیقت چهره‌ای شاخص برای روحانیت و دانشگاه محسوب می‌‌شدند.

امام جمعه موقت ورامین با بیان اینکه برکات وجودی مرحوم ابوالحسنی در زمان حیات و پس از رحلت ایشان ادامه دارد، خاطر نشان کرد: مرحوم ابوالحسنی در زمینه تاریخ، جریان مشروطیت و تبیین زوایای مشروطه و معرفی شخصیت شهید آیت‌الله شیخ فضل‌الله نوری آثار ارزشمندی دارند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران ادامه داد: استاد منذر در زمینه مبارزه با فرق و انحرافات اعتقادی خصوصا بهائیت و بعضی از فرقه‌های دیگر نقش موثری داشتند و به نوعی آثار ایشان خشم این منحرفان فکری و اعتقادی را به دنبال داشته است.

محمودی عشق به اهل بیت را یکی از ویژگی‌های ممتاز مرحوم ابوالحسنی برشمارد و گفت: امروز آثار فراوان ایشان به عنوان منبع در کار‌های علمی و پژوهشی مورد استفاده قرار می‌گیرد و یکی از  این آثار ارزشمند که ایشان به  زیبایی و محققانه تالیف کردند «سیاه‌پوشی در سوگ ائمه» است.

امام جمعه موقت ورامین در پایان اظهار داشت: حوزه‌های علمیه و مجامع دانشگاهی از آثار ایشان بهره می‌برند و امیدواریم بتوانیم از آثار ایشان آن طور که شایسته است استفاده، و بهره بگیریم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*