خانه / خبر ها / پاسداشت شهدای شهرک باغخواص ورامین

پاسداشت شهدای شهرک باغخواص ورامین

پایگاه خبری باغخواص دیدار با خانواده‌های شهدای شهرک باغخواص از توابع شهرستان ورامین در روزهای هشتم و نهم ماه‌محرم بیش از ۲۰ سال است که با حضور آحاد مردم در قالب هیئت‌های عزاداری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری باغخواص، دیدار با خانواده‌های شهدای ورامین، سنتی است که از سال ۶۳ در شب تاسوعا و عاشورای حسینی و با حضور عزاداران شهرک باغ خواص از توابع شهرستان ورامین با شکوهی خاص برگزار می‌شود و یاد و خاطره این شتابندگان به دیدار معشوق گرامی داشته می‌شود. در این مراسم معنوی، خانواده هر شهید نیز با دادن شیر و شربت از عزاداران حسینی پذیرایی می‌کند.

شهرک باغ خواص یکی از قدیمی‌ترین روستاهای شهرستان ورامین است که پیشینه مذهبی بسیار کهنی دارد و سابقه عزاداری آن به بیش از ۱۴۰ سال قبل برمی‌گردد؛ شیوه عزاداری اهالی این شهرک نیز در طول زمان متناسب با شرایط و امکانات، قدری متفاوت شده است.

در دهه اول ماه محرم هر شب یکی از خانواده‌های شهدا بانی مسجد بقیه‌الله (ع) باغ خواص می‌شود و به یاد عزیزان سفر کرده خود خیرات می‌دهند.

پایگاه بسیج ابوذر باغخواص به عنوان یکی از اولین پایگاه‌های بسیج در سطح شهرستان ورامین در سال ۶۱ تأسیس شده است و در روزگاری که جمعیت این ناحیه از ۵۰۰  نفر تجاوز نمی‌کرده است، ۴۰ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده که سرلشکر شهید «منصور ستاری» فرمانده وقت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی که مدت زیادی همراه پدر خود در این منطقه زندگی می‌کرده است، یکی از شهدای شاخص این منطقه است.

علاوه بر این شهیدان ناصر تاجیک اسماعیلی اولین شهید منطقه، محمدرضا تاجیک، محسن فرین‌شاد، علی قشقایی، حمید بابایی، محمود قشقایی، علی صالحی، محمد تاجیک، محمدرضا تاجیک، منصور تاجیک، هاشم ابوالحسنی، محمود ابوالحسنی، محمداسماعیل هجی‌پور، محمدرضا تاجیک، محمد حبیبی، جلال قشقائیان، محمدعلی کریمی، عباس مرادی، محسن منشاد، غلامعلی عطایی‌صفا، ابوالقاسم عباسی، محمد حیدری، مرتضی تاجیک، سیدمرتضی باقرحسینی، داود قشقایی، محمد حبیبی، اسدالله تاجیک، علی تاجیک ‌قشقایی، مجید ابوالحسنی، سیدجلال حسینی، حسین(علی) وحیدی، رمضان بهرامی، محمد حبیبی، رحمت‌الله کریمی، امیر تاجیک، سیدجلال حسینی، ناصر معصومی‌فرج، محمد باقری، محمد تاجیک، احسان سلیمانی و شهید امید محمدیان شهدایی هستند که در طول مبارزات انقلاب اسلامی و ۸ سال دفاع مقدس جان خود را نثار حفظ آرمان‌های امام خمینی (ره) و اسلام کرده‌اند.

علاوه بر ده‌ها شهید گلگون کفن که مزارشان امروز میعادگاه عاشقان طریق ایثار و جهاد است، اهالی شهرک باغخواص به حضور ده‌ها رزمنده و جانباز نیز از در میان خود افتخار می‌کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*