خانه / مسجد بقیه ا... (عج) باغخواص / رئیس اداره تبلیغات اسلامی ورامین در جمع عزاداران مسجد بقیه‌الله (عج) باغخواص : مسلمانان از خواب غفلت بیدار شوند و در مقابل مستکبرین متحد شوند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ورامین در جمع عزاداران مسجد بقیه‌الله (عج) باغخواص : مسلمانان از خواب غفلت بیدار شوند و در مقابل مستکبرین متحد شوند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ورامین در جمع عزاداران مسجد بقیه‌الله (عج) باغخواص گفت: مسلمانان به برکت اسلام، ولایت، بیداری اسلامی و خون‌های شهدا از خواب غفلت بیدار شوند و در مقابل مستکبرین و مفسدان جهانی متحد شوند.

به گزارش وب سایت خبری باغخواص به نقل از وارنا نیوز ،حجت‌الاسلام غلامی رئیس اداره تبلیغات اسلامی ورامین روز شنبه در جمع عزاداران مسجد بقیه‌الله (عج) باغخواص در روز شهادت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) به بیان فضائل زندگی امام رضا (ع) و استفاده از فرصت‌ها در مقاطع مختلف اشاره کرد.

وی افزود: تدبیر امام رضا (ع) در مقابله با فرصت‌طلبی‌ها و تبلیغات سوء دستگاه حاکمه امروز درسی برای ما در امور جاری کشور است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ورامین در ادامه گفت: شیعیان طبق روایت پیامبر شاخ و برگ درخت شجره‌ای هستند که ما باید زیور و زینت اهل بیت (ع) در جنبه‌های مختلف زندگی از حیث تربیت اخلاق عبادت و معاشرت باشیم.

وی به سرپیچی‌های مسلمانان از حقیقت دین به‌عنوان یک آسیب اجتماعی اشاره کرد و افزود: افرادی که بصیرت دینی نداشتند بعدها به یک بدعت‌گذار تبدیل شدند و اگر مردم یک جامعه بصیرت دینی داشته باشند به متکبرانی که از دین سرپیچی کرده‌اند تبدیل نخواهند شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ورامین ابراز داشت: اسلام از هنگامه تأسیس تا به امروز رو به گسترش بوده و جمعیت مسلمانان هم افزایش قابل توجهی داشته و کتاب آسمانی ما هم عده زیادی را به سوی اسلام دعوت کرده و هر ساله شاهد پذیرش اسلام از سوی عده کثیری از مردم بلادهای غربی به اسلام هستیم که این بیانگر بعد عظیم ظرفیت دین اسلام در جهان است.

حجت‌الاسلام غلامی افزود: توهین به مقدسات اسلامی به ویژه ساحت پیامبر مکرم اسلام (ص) بیانگر ترس عجیب دنیای استکبار از بیداری اسلامی است به سبب اینکه دین اسلام می‌تواند جهان را دگرگون ساخته و به معرفت دینی دعوت کند.

وی با اشاره به سیره زندگی امام ‌رضا (ع) ادامه داد: مهم‌ترین موقعیت و شرایط خوب تبلیغی زمان امام‌رضا(ع) در میان جمع اندیشوران نیشابور بود که از ایشان خواست پیام خداوند در اهمیت ولایت فقیه را همه گیر کنند.

غلامی به بررسی عوامل انحراف در جامعه اسلامی پس از پیامبر (ص) پرداخت و گفت: یکی از دلایل ایجاد انحراف در جامعه اسلامی جهل موجود در بین افراد بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ورامین گفت: آن افرادی هم که آگاهی داشتند زبان خود را بستند، بنابراین یکی دیگر از عوامل انحراف در جامعه اسلامی غربت، تنهایی و مظلومیت امیرالمؤ‌منین (ع) بود.

وی افزود: از سویی بسیاری از این مردم کینه از امام‌علی (ع) در دل داشتند، پیامبر (ص) به حضرت‌علی (ع) فرمودند «من گریه می‌کنم به جهت کینه‌هایی که در سینه‌های گروهی هست که تنها پس از من آن کینه‌ها برای تو آشکار می‌شود و تو صبر می‌ورزی که اگر صبر بورزی سختی و مشقت خواهی دید»، عبدالله بن عمر به حضرت‌علی (ع) گفت «چگونه قریش تو را دوست بدارد که تنها در جنگ بدر ۷۰ تن از سران آن‌ها را کشته‌ای.»

غلامی عنوان کرد: انحراف ایجاد شده پس از رحلت پیامبر (ص) تجربه تلخ تاریخ اسلام است و تا به امروز دود آن به چشم همه مسلمانان جهان می‌رود، امیدوارم مسلمانان به برکت اسلام، ولایت، بیداری اسلامی و خون‌های شهدا از خواب غفلت بیدار شوند و در مقابل مستکبرین و مفسدان جهانی متحد شوند.

لازم به ذکراست مسجد حضرت بقیه الله (عج) باغخواص دردهه آخر صفر هرشب مراسم عزاداری وسخنرانی برگزار می نماید و در پایان عزاداران میهمان سفره اکرام خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) هستند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*