خانه / خبر ها / مصاحبه ها / مصاحبه با آقای مهدی مرادی

مصاحبه با آقای مهدی مرادی

باتوجه به اهمیت مقوله ورزش وستایش وقدردانی ازقهرمانان ورزشی منطقه به سراغ یکی ازاین افتخار آفرینان رفتیم وگفتگویی با ایشان صورت دادیم .مصاحبه ذیل براساس گفتگوی صورت گرفته تنظیم شده است که به حضورتان می رسد.

لطفاٌ خودتان رابرای خوانندگان محترم معرفی بفرمائید؟

بنام خدا اینجانب مهدی مرادی متولد ۱۳۵۸ساکن شهرک باغخواص هستم .

چند سال هست که به ورزش کاراته مشغولید؟

 ازدوران نوجوانی به این ورزش علاقه مند شدم  ولی بطور رسمی از سال ۱۳۷۲ مشغول شدم ودر حال حاضر دارای کمربند مشکی دان ۲ ومدرک رسمی مربیگری از فدراسیون کاراته می باشم.

مربیان شما چه کسانی هستند؟

استاد اکبرعبدلی مربی ارزنده تیم ملی کاراته جمهوری اسلامی ایران

تاکنون چه مقامهایی را کسب کرده اید؟

چندین مقام مختلف درسطح شهرستان ،توابع ،استانی وکشوری دارم که حدود ۱۷ مقام می باشد که مهمترین آنها مقام دومی تیمی ومقام سومی انفرادی کشوری درسال۱۳۷۸ درمشهد بود ومقام دومی انتخابی تیم ملی درتهران.

لطفاً در خصوص رشته کاراته و سبک هایی که آموزش می دهید بیشتر توضیح دهید؟

اجازه دهید اول در موردمعنای کاراته وبیوگرافی آن توضیح کوتاهی بدهم .کاراته به معنای هنردفاع ازخود بادست خالی می باشدازآنجایی که این رشته هم جسم وهم روح انسان را پرورش می دهدوآداب تشکرواحترام درمقابل پیشکسوت وبزرگترها خیلی رعایت می شود ویه جورایی می شود گفت بااخلاق وخلق وخوی معنوی وخوب انسان ارتباط داردوبیشترهنرجویان این رشته انسانهایی تحصیل کرده ،باشخصیت وخوش اخلاق هستندوهمانند دیگررشته های ورزشی که بیشترورزشکاران ما در رشته های مختلف هم اینگونه اند ومرام وخصلت و روحیه ی پهلوانی درآنهاوجود دارد.درخصوص سبک های دیگری که بنده فعالیت داشتم باید به عرضتان برسانم بنده درکنار کاراته،تکواندو،کونگ فو و رزم آوران هم کارکرده ام که درچند رشته ی کاراته هم مشغول بودم بنام های:شیتوریو،شتوکان،کیوکوشین،وادوریو،وادوکای که سبک اصلی بنده وادو می باشدبه معنای راه صلح و دوستی.

لطفاً در خصوص فعالیت هایی که درباشگاه شهداء برای نوجوانان وجوانان انجام می دهید بیشتر توضیح دهید؟

درباشگاه به هنرجویان آموزش کاتا(تکنیکهای فرم) وکومیته (مبارزه) آموزش داده می شودودرکنارآن آموزش دفاع شخصی وبدنسازی حرکت نمایشی در ورزش و ورزش درمانی برای بیماران مفصلی خواص جزء برنامه های باشگاه می باشدکه درکنار  ورزش اردوهای تفریحی ،ورزشی را باهماهنگی مسجد بقیه الله باغخواص وامام جماعت محترم مسجد حاج آقاوطن خواه انجام می دهیم و درمواقعی هم باهنرجویان باشگاه همگی درنمازجماعت شرکت می کنیم.درهفته دفاع مقدس سال ۹۱ پنج نفرازهنرجویان مبتدی داوطلبانه در مسابقات توابع استان تهران به میزبانی باشگاه طلائیه قرچک شرکت کردند که حاصل آن یک مقام اولی و دو مقام سومی بودانشاءالله باهماهنگی مسجد در روز عید غدیرخم برنامه نمایشی برای والدین واهالی محل درمسجد را داریم.

ضمن آرزوی موفقیت برای شما درپایان اگر صحبت خاصی دارید بفرمائید؟

ممنون ومتشکرم ازاینکه وقتی به بنده اختصاص دادیدوتشکرمی کنم ازهمه کسانی که برای بنده درامر ورزش زحمت کشیدند بویژه استادعزیزم ومشوق اصلی ام آقای مرتضی مرادی که عمومی بنده می باشد وآقای حسن کریمی. درپایان ازخانواده های محترم تقاضا می کنم فرزندان خود را درکنار علم وتقوا به ورزش سوق دهند ومسئولین به ورزشکاران بهای بیشتری بدهند تا انشاءاله جامعه ای پاک وسالم و دور از اعتیاد وآماه مقابله بادشمنان را داشته باشیم.امام زمان (عج) دعاگوی شما باشد انشاءالله .

یک نظر

  1. لطفااز قول من به آقای مرادی بگین کمتر خودش رو بگیره قبل از اینکه درسالن شهدای باغ خواص کلاس کاراته بزاره خیلی خاکی بود اما حالا الآن جواب سلام آدم رو به زور می ده ایشون به نظر من از آن دسته آدم هایی است که اگر به جایی برسه یادش می ره کجایی است (((***آقای مرادی اگر این نظر را می خونین لــــطفـاکمتر خودتون رو بگیرید***)))

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*