خانه / مسجد بقیه ا... (عج) باغخواص / با حضور قاری بین‌المللی محفل انس با قرآن در باغ‌خواص ورامین برگزار می‌شود

با حضور قاری بین‌المللی محفل انس با قرآن در باغ‌خواص ورامین برگزار می‌شود

 در هشتمین روز از ماه ضیافت الهی محفل نورانی انس با قرآن کریم در مسجد بقیه الله (عج) باغ‌خواص برگزار می‌شود.

به گزارش وب سایت خبری باغخواص به نقل ازخبرگزاری فارس ، همزمان با ایام پر فضیلت ماه مبارک رمضان محفل نورانی انس با قرآن کریم شنبه ۷ مرداد ماه جاری در باغ‌خواص ورامین برگزار می‌شود.

این مراسم معنوی که با هدف ترویج، نشر و تعمیق فرهنگ متعالی قرآنی از ساعت ۲۲ در مسجد بقیه الله (عج) باغ‌خواص برگزار خواهد شد، قاری و حافظ ممتاز بین‌المللی استاد احمد دباغ و قاری نوجوان برادر مصطفی دباغ به تلاوت کلام‌الله مجید خواهند پرداخت.

احمد دباغ، قاری و حافظ روشن دلی است که در سال ۱۳۵۳ در شهر مقدس کاظمین متولد شد و در سال ۱۳۶۰ به دلیل ایرانی‌الاصل بودن و اینکه پدر و برادرش از مبارزان ضد نظام بعث ‏عراق بودند، وارد کشور ایران شدند. وی از ۱۱ سالگی به حفظ قرآن کریم اقدام کرد و توانست به طور متوالی طی چند سال آیات قرآن را حفظ کند و چندین بار در مسابقات مختلف بین‌المللی رتبه نخست را کسب کرد. فرزند ایشان مصطفی دباغ نیز از حافظان کل و نوجوان ایران اسلامی است.

محفل انس با قرآن هرساله در مسجد باغ‌خواص برگزار می‌شود و نمازگزارن به‌ویژه جوانان و نوجوانان با شور و نشاط خاصی در این آیین قرآنی شرکت می‌کنند.

باغ‌خواص از توابع بخش مرکزی شهرستان ورامین است و قدمت مذهبی، تاریخی و فرهنگی زیادی دارد و هر ساله مسجد بقیه الله(عج)  این منطقه برنامه های مذهبی، قرآنی و فرهنگی متعددی برگزار می کند.

برنامه های این مسجد در ایام ماه مبارک رمضان با برپایی نماز جماعت صبح و قرائت دعای عهد آغاز می‌شود و هر روز بعد از نماز جماعت ظهر و عصر سخنرانی مذهبی و پاسخگویی به سوالات مذهبی به مدت یک ساعت برگزار خواهد شد.

همچنین قرائت دعای افتتاح و مناجات از ساعت ۲۱:۳۰ در این مسجد شروع می‌شود و با برنامه‌های دیگر از جمله خواندن نماز قضا، سخنرانی مذهبی و جلسات آموزش قرآن ادامه می‌یابد.

گفتنی است امام جماعت و هیئت امنای مسجد با استفاده از شیوه‌ها و روش‌های جدید و تخصیص بودجه‌ لازم  نوجوانان زیادی را جذب مسجد نموده‌اند.

لینک خبر درخبرگزاری فارس : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910507000472

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*