خانه / هیئت های عزاداری باغخواص / هئيت جوانان حضرت اباالفضل العباس (ع) باغخواص / امام جمعه موقت ورامین: برگزاری مناجات شعبانیه در باغخواص اقدام ارزشمندی است

امام جمعه موقت ورامین: برگزاری مناجات شعبانیه در باغخواص اقدام ارزشمندی است

امام جمعه موقت ورامین: برگزاری مناجات شعبانیه در این منطقه اقدام ارزشمندی خواهد بود و زحمات تمام کسانی که در برگزاری این مراسم نقش داشتند قابل تقدیر و از نظر کمیت هم نقطه شروع خوبی است.

به گزارش سایت خبری باغخواص به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام سید محسن محمودی با اشاره به تاثیر دعا در زندگی انسان،اظهار داشت: خواسته فکری، کشش و گرایش بشر به دعا است و حس بندگی و پرستش در ذات همه انسان ها وجود دارد.

وی ابزار‌هایی را  برای پرستش و راز نیاز با معبود لازم دانست و یادآور شد: یکی از زیباترین ابزار پرستش و اتصال به ذات حضرت حق دعا است.چرا که اولیای الهی همواره تاکید داشتند که احتیاجات ،راز و نیاز و توجهات خود با حضرت حق را به وسیله دعا بیان کنیم.

**مناجات شعبانیه در سایر ایام سال نیز قرائت شود

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستانهای استان تهران  با بیان اینکه مناجات شعبانیه دارای مضامین ارزشمند و بلندی است، بیان کرد: تعابیری که در مناجات شعبانیه به کار رفته نه تنها در چنین شرایطی تاثیر‌گذار است بلکه توصیه‌هایی وجود دارد که در سایر ایام سال و اوقات زندگی، بعضی از این فراز ها در قنوت نیز قرائت شود.

محمودی خاطر نشان کرد: زیبا‌ترین و جذاب‌ترین تعابیر در مناجات شعبانیه به کار رفته است و تعابیر این مناجات در جهت بالا بردن روحیه تقوی و توکل به زیبایی مورد توجه قرار گرفته است.

وی با یادآور شدن این مطلب که امام راحل و سایر بزرگان در مورد مناجات شعبانیه توصیه‌هایی داشتند،اظهار داشت: تعابیر مناجات شعبانیه استثنایی است و در مقام بندگی و توجه به خدا تاثیر‌گذار است.

**همکاری مسئولان به شکوه بیشتر مراسم مناجات شعبانیه کمک می‌کند

امام جمعه موقت ورامین با تقدیر از  برگزاری مراسم مناجات شعبانیه در شهرک باغخواص گفت: منطقه باغخواص سابقه خوبی در شهرستان ورامین دارد و برگزاری مناجات شعبانیه در این منطقه اقدام ارزشمندی خواهد بود و زحمات تمام کسانی که در برگزاری این مراسم نقش داشتند قابل تقدیر و از نظر کمیت هم نقطه شروع خوبی است.

وی با تاکید بر اینکه هر سال در مساجد ورامین به طور پراکنده به مناجات شعبانیه پرداخته شده است،ادامه داد: طبیعی است اگر متولیان فرهنگی,عناصر تاثیر‌گذار در این مراسم‌ها و هیات‌های مختلف دست به دست همدیگر بدهند مراسم مناجات شعبانیه نیز با شکوه بیشتری برگزار می‌شود، چرا که دعا‌ عرفه که امروزه با شکوه‌ تمام برگزار می‌شود با گذر زمان و همدلی و ارتباط ویژ‌ه‌ این گونه شده است.

محمودی در پایان تاکید کرد: امامان جماعت مساجد و ذاکرین با تبین مناجات شعبانیه می‌توانند توجه مردم را به این دعا بیشتر کنند.

یک نظر

  1. بار اول بود که دیدمتون . تبریک میکم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*