خانه / هیئت های عزاداری باغخواص / هئيت جوانان حضرت اباالفضل العباس (ع) باغخواص / رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ورامین، قرچک و پیشوا: مناجات شعبانیه باید به طور هماهنگ در شهرستان برگزار شود هیئت حضرت اباالفضل(ع) باغخواص یکی از هیئت های ارزشی و با برنامه است

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ورامین، قرچک و پیشوا: مناجات شعبانیه باید به طور هماهنگ در شهرستان برگزار شود هیئت حضرت اباالفضل(ع) باغخواص یکی از هیئت های ارزشی و با برنامه است

وب سایت خبری باغخواص: رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ورامین، قرچک و پیشوا با اشاره به مضامین بلند مناجات شعبانیه تاکید کرد: مناجات شعبانیه باید به طور هماهنگ در شهرستان برگزار شود چرا که تاثیر‌گذاری خوبی در زندگی انسان دارد.

به گزارش وب سایت خبری باغخواص به نقل از فارس حجت الاسلام رضا غلامی «دعا» را از موضوعات مهمی دانست که اسلام بر آن دستور داده است و تصریح کرد: دعا آثار فراوانی در زندگی انسان دارد و گاهی دعا کردن دارای موضوعیت و ثواب است و در تربیت، تذهیب و ارتباط انسان با خدا تاثیر بسزایی دارد.

وی در ادامه به بیان کاربرد‌های دعا پرداخت و گفت: گاهی دعا رفع بلا می‌کند،یعنی دعا کردن بعضی از مشکلات را قبل از رسیدن بر طرف و رفع می‌کند و گاهی نیز گرفتاری‌های پیش‌آمده به وسیله دعا رفع می‌شود.

غلامی مناجات شعبانیه را یکی از والاترین دعاهایی دانست که درس های فراوانی در آن هست و افزود: یکی از مضامین بلند این مناجات تربیت و بالا بردن معرفت انسان است و اولیا خدا مقید بودند که مناجات شعبانیه را همواره بخوانند و مورد توجه قرار دهند، لذا مشخص است یک انسان عادی نمی‌تواند این کلمات را با این مضامین بلند تبین کرده باشد.

مناجات شعبانیه باید به طور هماهنگ در شهرستان برگزار شود

وی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا مراسم مناجات شعبانیه کمتر در ورامین برگزار می شود،گفت: البته در بسیاری از مساجد شهرستان دعای مناجات شعبانیه خوانده و ترجمه می‌شود. بعنوان مثال هفته گذشته در محسنیه ورامین برگزار شد، و در هفته جاری هم در شهرک باغخواص  به همت هیئت جوانان حضرت اباالفضل(ع) که یکی از هیئت‌های خوب،ارزشی و دارای برنامه‌ شهرستان است برگزار می شود، منتها مناجات شعبانیه نیز باید مانند زیارت جامعه کبیره،دعای کمیل و ندبه در مکان مشخص و به طور هماهنگ برگزار شود،چرا که تاثیر‌گذاری خوبی در زندگی انسان دارد.

مناجات شعبانیه معرفت و شناخت انسان را بالا می برد

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ورامین، قرچک و پیشوا تاکید کرد: علما و مبلغین باید در روضه‌های خانگی که در سطح شهرستان برگزار می‌شود مردم را با مضامین بلند مناجات شعبانیه آشنا و ترغیب کنند تا مردم شیفته‌ی این دعا شوند و این امر فراگیر شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامی در پایان اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه‌ی ماه مبارک رمضان هستیم باید نسبت به مناجات شعبانیه که باعث بالا رفتن سطح معرفت و شناخت انسان می‌شود بهره بگیریم.چرا که رسول اکرم در خطبه شعبانیه ما را به این امر توجه فراوانی فرمودند.

 *لازم بذکر است مراسم مناجات شعبانیه روز پنج شنبه مورخ ۲۲ تیرماه جاری از طرف هیئت جوانان حضرت اباالفضل(ع)  با نوای برادر سید محسن گتمیریان در شهرک باغخواص ورامین برگزار می شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*