خانه / خبر ها / خانه بهداشت باغخواص ورامین افتتاح شد

خانه بهداشت باغخواص ورامین افتتاح شد

414همزمان با افتتاح ۱۰۰۰ خانه بهداشت در کشور، خانه بهداشت روستای باغخواص در بخش مرکزی شهرستان ورامین با اعتباری بالغ‌ بر ۱ میلیارد ریال افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش وب سایت خبری باغخواص به نقل ازخبرگزاری تسنیم از استان تهران، همزمان با جشن هزارمین خانه بهداشت روستایی کشور خانه بهداشت روستای باغخواص از توابع بخش مرکزی شهرستان ورامین با حضور شهنام عرشی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، محسن خوانساری فرماندار ورامین، سید رضا طباطبائی معاون سیاسی و انتظامی و محمد ارجستانی بخشدار مرکزی ورامین  افتتاح  و راه‌اندازی شد.

محسن خوانساری فرماندار ورامین در حاشیه  این مراسم گفت: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به  ارائه خدمات رفاهی و درمانی به روستانشینان دارد و وظیفه همه مسئولان خدمت و رفع مشکلات روستاها است.

وی افزود: پیش از انقلاب تعداد بسیار کمی از روستاهای کشور دارای خدماتی هم چون آب، برق، مدرسه، تلفن و خانه بهداشت  بود که به برکت نظام اسلامی  امروز  تعداد  روستاهای بدون امکانات و خدمات  این‌چنینی  بسیار کم است.

فرماندار ورامین با اشاره به اهمیت احداث خانه بهداشت در روستاها گفت: به دلیل دوری مسافت و  بعضاً نیاز فوری مردم به درمان و دارو احداث خانه‌های بهداشت روستایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در شهرستان ورامین نیز همزمان با سراسر کشور چهار خانه بهداشت روستایی در بخش مرکزی افتتاح می‌شود.

وی تأکید کرد: ساخت و تجهیز این خانه بهداشت در راستای سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری و طرح تحول سلامت  است تا روستائیان عزیز نیز به‌صورت عادلانه از  خدمات بهداشتی و درمانی استفاده کنند.

خوانساری تصریح کرد: بیشتر مشکل در ساخت خانه بهداشت در روستاها تأمین زمین است و در صورتی‌ که  خیرین و یا  دهیارها زمین مناسب برای ساخت خانه بهداشت را فراهم کنند دولت هیچ‌گونه محدودیتی برای تأمین بودجه ساخت خانه بهداشت روستایی ندارد.

وی تأکید کرد: برخی از تجهیزات و امکانات موجود در این خانه بهداشت‌ها در مراکز درمانی بخش  خصوصی  و دولتی شهرستان ورامین وجود ندارد که از این لحاظ خدمات بسیار خوبی در اختیار روستائیان قرار خواهد گرفت.

محمد ارجستانی بخشدار مرکزی ورامین نیز اظهار داشت: دولت تدبیر و امید  توجه ویژه‌ای به توسعه خدمات بهداشتی و درمانی دارد و در جهت ارتقا و تأمین سلامت مردم  اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی افزود: امروز و همزمان با جشن اتمام هزار خانه بهداشت روستایی در کشور، چهار خانه بهداشت روستایی در بخش مرکزی شهرستان ورامین  با حضور مسئولان شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

بخشدار مرکزی ورامین با ابراز خرسندی از توفیق خدمت‌رسانی به مردم به‌ویژه روستائیان گفت: در احداث این خانه‌های بهداشت به شرایط بهداشتی و درمانی  روستاها و جمعیت آن‌ها  توجه ویژه شده است  و برای ساخت این چهار خانه بهداشت روستایی درمجموع ۴ میلیارد و ۳۰۶ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

بخشدار مرکزی ورامین خاطرنشان کرد: اعتبارات این خانه بهداشت از طرح‌های فرمانداری ورامین و با  مشارکت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  تأمین شده، که بعد از تصویب در کارگروه فرمانداری ورامین و استانداری نسبت به جذب و تخصیص بودجه اقدام شده است.

لازم بذکراست این خانه بهداشت در مکان حمام قدیمی باغخواص در زمینی بمساحت ۳۰۰ متر وزیر بنای ۷۰ متر ساخته شده ومورد بهره برداری قرارگرفته است.

۲ نظر

  1. با تشکر از آقای مسعود تاجیک به جهت اطلاع رسانی به موقع

  2. سلام . بابت اخبار و اطلاع رسانی های به موقعی که تو سایت انجام میدید ممنون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*