خانه / مسجد بقیه ا... (عج) باغخواص / مراسم جشن انقلاب در مسجد بقیه ا… روستای باغخواص برگزار شد

مراسم جشن انقلاب در مسجد بقیه ا… روستای باغخواص برگزار شد

farmandari-varamin-baghkhavas-07به گزارش وب سایت خبری باغخواص مراسم گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دکتر نقوی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی ،حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین ، مهندس خوانساری فرماندارشهرستان ورامین ، سید محسن رضایی رییس شورای اسلامی شهر ورامین ،محمدارجستانی بخشدار مرکزی ورامین ودیگر مسئولین شهرستان ،خانواده معظم شهداء واهالی واعضای شوراهای اسلامی باغخواص ، علی آباد وحسین آباد در مسجد بقیه الله باغخواص برگزار شد.

به گزارش وب سایت خبری باغخواص همزمان با سی و ششمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران  و در پنجمین روز از ایام ا… دهه فجر مراسم شهرستانی ستاد دهه فجر شهرستان ورامین باسخنرانی مهندس خوانساری ودکتر نقوی درمسجد بقیه ا… باغخواص برگزار شد.

فرماندار شهرستان ورامین گفت : انقلاب اسلامی ملت ایران جریانی زود گذر نبوده که طی یک سال شکل گرفته باشد بلکه یک جریان عمیق دینی است که ریشه در تاریخ اسلام دارد.

محسن خوانساری در مراسم جشن انقلاب در مسجد بقیه الله روستای باغخواص از توابع بخش مرکزی ورامین ، افزود: در واقع ریشه اصلی انقلاب اسلامی ملت ایران را باید در بعثت نبی مکرم اسلام(ص) جستجو کرد.

وی با اشاره به اینکه مردم ایران در طول تاریخ همواره متدین و دیندار بوده و هیچگاه سرتعظیم در برابر ظلم و ستم فرود نیاورده اند، اظهار کرد: حق طلبی و حق جویی مردم ایران باعث شد که با رغبت اسلام را پذیرفته و بدون جنگ و خونریزی دین مبین اسلام را پذیرا شوند.
خوانساری افزود : انقلاب اسلامی ایران ریشه در فطرت پاک و خداجوی ملت دارد به نحوی که این حرکت انقلابی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی، مورد توجه و پذیرش همه ملت های آزاده و آزادیخواه جهان قرار گرفته است.
فرماندار ورامین اظهار کرد: برای شکل گیری هر انقلاب سه عامل تبعیض و ظلم آشکار ، شناخت ظلم از سوی مردم و آغاز حرکت و نهضت موثر است که ظلم و فساد آشکار دوران ستمشاهی و تبعید امام راحل موجب آغاز این حرکت انقلابی و تداوم آن تا پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران شد.
خوانساری تصریح کرد: سه رکن اصلی انقلاب ملت ایران، مردم ، دین و رهبری بود که این سه اصل در کنار هم انقلابی را رقم زد که امروز به الگوی تمامی آزادیخواهان جهان تبدیل شده است.
وی افزود : ملت ایران با ایستادگی و مقاومت شعار استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی را در جامعه نهادینه کردند و امروز نیز باید با ادامه مقاومت ، اهداف والای نظام را تا رسیدن به سرمنزل مقصود دنبال می کنند.

دراین مراسم همچنین سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: امروز ایران اسلامی به الگوی تمام آزادیخواهان جهان تبدیل شده است.ایشان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا و تبریک ایام‌الله دهه فجر با اشاره به وقوع قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ اظهار کرد: شاه تصور می‌کرد با سرکوب حرکت انقلابی مردم تهران، قم و ورامین و به شهادت رساندن انقلابیون، حرکت مردم را سرکوب کرده است؛ در صورتی که پس از این قیام بود که مردم ایران با هدایت‌های روحانیت به‌ عنوان عنصر اصلی پیروزی انقلاب مسیر خود را شناخته و با مقاومت انقلاب را به پیروزی رساند.

وی ادامه داد: سه رکن اصلی انقلاب ملت ایران مردم، دین و رهبری بود که این سه اصل در کنار هم انقلابی را رقم زد که امروز به الگوی تمام آزادیخواهان جهان تبدیل شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: ملت ایران با ایستادگی و مقاومت شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را در جامعه نهادینه کرد و امروز نیز باید با ادامه مقاومت، اهداف والای نظام را تا رسیدن به سرمنزل مقصود دنبال کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: ملت ایران از ارزش‌هایی که به واسطه مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار به دست آورده، حراست کرده و لحظه‌ای از آرمان‌های خود فاصله نمی‌گیرد.

وی در ادامه متذکر شد: ملت ایران در طول مبارزات خود علیه رژیم ستمشاهی با وجود خفقان شدید، ظلم و استبداد و شکنجه‌هایی که دستگاه عریض و طویل ساواک در قبال انقلابیون انجام می‌داد ایستادگی کرد و ۱۵ سال خون دل خورد تا انقلاب را به پیروزی برساند.

نقوی حسینی عنوان کرد: شاه به عنوان دست‌نشانده محض آمریکا، منافع استکبار و رژیم جعلی و فاسد صهیونیستی را دنبال می‌کرد و در این مسیر حتی حاضر بود مردم کشور خود را با بدترین شکنجه‌ها مواجه سازد، کم نیستند یادگارانی که بدن‌های آنان توسط عوامل رژیم پهلوی سوزانده شد، بدن‌های آن‌ها در دریاها انداخته شد، اما آنان این سختی‌ها را تحمل کردند تا نظامی الهی بر پایه ارزش‌های اسلامی در کشور حاکم شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ملت ایران در طول سال‌های ۵۶ تا ۵۷ صدها شهید تقدیم اسلام کرد، شکنجه شد، صدای آزادی‌خواهانه است در سینه‌ها محبوس شد ولی ایستاد و نتیجه آن را در داشتن نظامی مقتدر و الگو گرفت.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استکبار که در جریان انقلاب اسلامی ملت ایران شکست سختی را متحمل شده بود و دستش از منابع مادی این کشور کوتاه شده بود، از نخستین روزهای پیروزی انقلاب با تهدید، فشار، تحریم، ترور، تحمیل جنگ و فتنه تلاش کرد تا انقلاب را با شکست مواجه کند ولی ملت ایران ایستادند و از ارزش‌هایی که به واسطه استقامت به‌دست آورده بودند حراست کردند.

نقوی بیان داشت: ملت ایران در طول تاریخ از آمریکا به‌عنوان سردمدار استکبار جهانی جز خیانت چیز دیگری ندیده است و هر گاه که در برابر زیاده خواهی‌های آنان ایستادگی کرده موفق شده است، امروز باید دانست که قدم زدن با وزیر امور خارجه آمریکا نمی‌تواند از عزتی که به برکت خون هزاران شهید به دست آمده حراست کند و این تنها مقاومت است که می‌تواند ما را به اهداف انقلاب برساند.

نماینده مردم شهرستان‌های ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در جریان مذاکرات هسته‌ای، ایران کف مطالبات خود را ارائه کرده ولی آن‌ها حتی از سقف مطالبات خویش ذره‌ای کوتاه نیامده‌اند، پرونده هسته‌ای پایان مشکلات ما با آمریکا نیست بلکه با تمام شدن این پرونده، مسائل دیگری مانند حقوق بشر و تروریست از سوی آنان مطرح می‌شود.

وی تأکید کرد: مطالبات استکبار جهانی از ملت ایران هیچ‌گاه تمام نمی‌شود و تنها مقاومت است که می‌تواند ایران را در دست‌یابی به حق خود در تمام عرصه‌ها موفق کند.

همچنین دربعدازظهر پنج شنبه که روز انقلاب اسلامی ایمان،جهاد وشهادت نامگذاری شده بود مزار شهدای دهستان باغخواص درگلزار شهدای بهشت سجاد (ع) باغخواص باحضور خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و امت حزب‌الله گلباران و عطرافشانی شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*