خانه / مذهبی / مراسم تشییع نمادین حضرت فاطمه زهرا (س) در باغخواص ورامین برگزار شد

مراسم تشییع نمادین حضرت فاطمه زهرا (س) در باغخواص ورامین برگزار شد

همزمان با شب شهادت بانوی دو عالم حضرت زهرا(سلام الله علیها) پیکر حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) در باغخواص به صورت نمادین تشییع شد.
به گزارش وب سایت خبری باغخواص همزمان با شب شهادت بانوی دو عالم حضرت زهرا(سلام الله علیها) پیکر حضرت فاطمه زهرا(س) بعد از نماز مغرب و عشاء راس ساعت
۲۱:۳۰ با حضور مردم خداجو در باغخواص به صورت نمادین تشییع شد.
دراین مراسم ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت آقای حاج حسن شیرازی به مدیحه سرایی پرداخت سپس تابوت نمادین حضرت زهرا(س) در حالیکه انبوه عشاق مادر شیعیان جهان آن را حمل می نمودند به حرکت در آمد.

درحاشیه مراسم:

تعدادی از سادات تابوت نمادین مادرشان حضرت فاطمه زهرا(س) را گلباران نمودند.

خیل عظیمی از عزاداران با وجود سرمای شدید هوا از تمامی گروه ها واقشار جامعه اعم از پیر و جوان و زن و مرد با حضور در میدان امام خمینی (ره) باغخواص وسپس عزیمت به روستای علی آباد  در مراسم عزاداری فاطمه الزهرا (س) گریستند.

در این مراسم که بانوای نی وطبل وسنج همراه بود مداحان اهل بیت به مدح و ثنای مقام دخت نبی اکرم پرداختند و تابوتی نمادین به یاد خانم فاطمه الزهرا در این مراسم تشییع شد.

وجود تعدادی ایستگاه صلواتی درمسیرعزاداران فاطمی وتوزیع شیر وکیک ،چای وحلوا از جمله فعالیتهای جانبی این مراسم معنوی بود.

لازم بذکراست مراسم عزاداری و سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) همه ساله درایام فاطمیه درمسجد بقیه باغخواص برگزار می شود وهرشب از عزاداران فاطمی بصرف شام پذیرایی می شود.

عکسها از آقای علیرضا تاچیک

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*