خانه / مذهبی / تشییع نمادین حضرت زهرا(سلام الله علیها) در باغخواص

تشییع نمادین حضرت زهرا(سلام الله علیها) در باغخواص

IMG_0773همزمان با شب شهادت بانوی دو عالم حضرت زهرا(سلام الله علیها) پیکر حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) در باغخواص به صورت نمادین تشییع شد.
به گزارش وب سایت خبری باغخواص همزمان با شب شهادت بانوی دو عالم حضرت زهرا(سلام الله علیها) پیکر حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) بعد از نماز مغرب و عشاء راس ساعت ۲۱:۳۰ با حضور مردم خداجو در باغخواص به صورت نمادین تشییع شد.
این مراسم نمادین تشییع پیکر حضرت زهرا در شب شهادت آن بانوی بزرگوار از مسجد بقیه الله باغخواص تشییع شد.
دراین مراسم ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت آقای مبتکر به مدیحه سرایی پرداخت سپس تابوت نمادین حضرت زهرا(س) در حالیکه انبوه عشاق مادر شیعیان جهان آن را حمل می نمودند به حرکت در آمد. نمی دانم چند نفر آمده بودند،نمی دانم چرا قطره های اشک از چشمان کودکان شیرخوار جاری بود اما جز عشق،جز زاری و جز آه و ناله نبود،سراسر ارادت و عشق و اطاعت بود،سراسر محبت و تولا و قرابت بود،علی(ع) دیگر تنها نبود،شیعیان و مخلصان آن حضرت نگذاشتند مادرشان غریبانه حمل شود،نگذاشتند آهسته برود،فریاد می زدند و ابراز ارادت می کردند.

وجود ایستگاه صلواتی و توزیع شاخه گل سرخ به عزاداران فاطمی از جمله فعالیتهای جانبی این مراسم معنوی بود.

حضور پر شور و شعور جوانان و نوجوانان باغخواص در این مراسم چشمگیر بود.

این آیین سوگواری که چندسالی دراین روستا برگزار می شود امسال نیز همچون سالهای گذشته با حضور هیات مذهبی باشکوه برگزارشد.

عکسها از آقای علیرضا تاجیک باغخواص

یک نظر

  1. با سلام واحنرام فراوان به تمام عزیزان خداوند را شاکرم که مدت شش سال دربین مردم مومن ومتدین باغخواص توفیق حضور داشتم واز اینکه پایبند به اصول ومدافع حریم فاطمی وعلوی بوده وهستند بسیار خرسندم وآرزوی توفیقاتروز افزون را برای تمامی عزیزانی که دراین راستا قدم برداشته وقلم ونفس میزنند را از ذات اقدس اله خواستارم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*