خانه / مسجد بقیه ا... (عج) باغخواص / باغ خواص خاستگاه بزرگان علمى و فرهنگى فراوانی است

باغ خواص خاستگاه بزرگان علمى و فرهنگى فراوانی است

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین با اشاره به مشاهیر روستای باغ خواص ورامین اظهار داشتند:باغ خواص خاستگاه بزرگان علمى و فرهنگى فراوانی است.

به گزارش وب سایت خبری باغ خواص به نقل ازاسوه خدمت ۲۳ تن از خواهران حافظ قرآن روستای باغ خواص ورامین به همراه امام جماعت و اعضاء هیات امناء مسجد حضرت بقیه الله(عج) باغ خواص با حضور در بیت حضرت آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین با معظم له دیدار نمودند.

امام جمعه ورامین در این دیدار افراد را در برخورد با قرآن به دو گروه تقسیم نمود و افزودند:اولین گروه کسانی هستند که قرآن را تایید نموده و از آن پیروی می کنند،به دستورات قرآن عمل می کنند،این گروه اهل رستگاری و بهشت هستند.

ایشان ادامه دادند: لکن گروه دیگر گروهی است که قرآن را تکذیب می کنند،این گروه در جهنم جای خواهند داشت.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین سپس با تشریح انواع تکذیب قرآن خاطر نشان ساختند:گاه انسان با زبان می گوید قرآن را قبول ندارد و آن را تکذیب می کند لکن در اکثر اوقات تکذیب قرآن به صورت عملی است،یعنی فرد می گوید قرآن را قبول دارد،چه بسا قرآن هم می خواند اما در عمل به قرآن عامل نیست و خلاف دستورات آن رفتار می کند،این تکذیب عملی است.

امام جمعه ورامین افزودند:خواندن و حفظ کردن قرآن بسیار پسندیده است لکن مهمتر از آن عمل به دستورات قرآن است،اینها مقدمه است برای عامل بودن به این کتاب الهی،افرادی که عامل به قرآن هستند مورد دعای خیر امام زمان(عج) هم قرار می گیرند.

ایشان سپس به بررسی برخی آیات قرآن در مورد عدم نومیدی و یاس از آیات الهی اشاره و اضافه کردند:انسان نباید از رحمت خداوند مایوس شود،بزرگترین گناهان یاس از رحمت الهی است که پروردگار در آیه ۵۶ سوره حجر می فرمایند “نومیدی و یاس از خداوند، صفت کافران و گمراهان است” ، این یاس ریشه در اعتقادات ضعیف و عدم شناخت کامل از صفات باریتعالی دارد.

معظم له در پایان به سابقه درخشان مردم باغ خواص اشاره نموده و تصریح کردند:باغ خواص خاستگاه بزرگان علمى و فرهنگى فراوانی است،از دیرباز مردم مذهبی و معتقدی داشته است،مردم این منطقه همواره با آیات عظام و علمای بزرگواری چون آیت الله علمای قمی و دیگر بزرگان در ارتباط بودند.

گفتنی است در ابتدای این دیدار حسین عیدی رییس هیات امناء مسجد حضرت بقیه الله(عج)روستای باغ خواص گزارشی از فعالیت های یک ساله فرهنگی و قرآنی این مسجد ارائه نمود.

سپس حجت الاسلام والمسلمین احمد وطن خواه امام جماعت مسجد و مسئول طرح حفظ قرآن روستای باغ خواص ضمن ارائه گزارشی از طرح مذکور گفت: این طرح حدود ۴ ماه است که در مسجد حضرت بقیه الله(عج) اجرایی شده و قرآن آموزان این طرح تاکنون موفق به حفظ ۱ الی ۵ جزء کلام الله مجید شده اند و طرح مذکور همچنان در حال اجرا است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*